Skip to main content
Kaydedilen İşler

Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

Herkesin eşit olduğu bir toplum görmek istiyoruz. Kurumumuzun herkesin onurunu ve değerini tanıyan ve tüm çalışanlarımıza potansiyellerini gerçekleştirme özgürlüğü ve fırsatı veren eşitlikçi bir iş yeri olması gerektiğini biliyoruz. Tüm benliğinizi işe getirebilmenizi istiyoruz, böylece kariyerinizi bizimle geliştirirken olabileceğinizin en iyisi olabilir ve amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Amacımız

Amacımız, yalnızca yapılacak iş için gereken nitelik ve yeteneklere dayanarak çalışanları işe alacağımızı, istihdam edeceğimizi ve teşvik edeceğimizi belirten iş İlkeleri kurallarımıza uymayı içerir. İş bütünlüğümüz ve iş ilkeleri kurallarımız hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Bu yaklaşımın merkezinde kariyerinizin her aşamasında eşitliğe olan bağlılığımız yer almaktadır:

Çalışanlarımızın deneyimlerini etkileyen bütün politika ve uygulamalarımızdan engelleri ve önyargıları kaldırmak

Çalışanlarımızın rollerinde zirveye ulaşabilmesi ve işimizin büyümesine katkı sunabilmesi için çalışanlarımızın donanımında ve desteklenmesinde liderlik mesuliyetini kurmak

Yetenek çekimimizi, işe alımımızı, seçimlerimizi, gelişim ve kariyer ilerlemesini bütün piyasalardaki engelleri ve dışlsyıcı uygulamaları kaldırarak yapıyoruz.

İşgücümüzü faaliyet gösterdikleri coğrafyadaki nüfusları ve müşteri tabanını temelden temsil edecek hale getiriyoruz.

Tutkumuz, çalışanları yalnızca yapılacak iş için gerekli olan nitelik ve yeteneklere göre işe alacağımızı, işe alacağımızı ve terfi ettireceğimizi belirten İş İlkeleri'mize bağlı kalmayı içerir. İş Dürüstlüğümüz ve İş İlkelerimiz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin.

Az temsil edilenlere odaklanmak

Küresel düzeyde eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık stratejimiz için dört odak alanı belirledik: toplumsal cinsiyet, ırk ve etnik köken, engelliler ve LGBTQI+lar.

Bu grupların organizasyonumuzun tüm düzeylerinde yetersiz temsiliyet sorununu ele almak için çalışıyoruz. Fakat yetersiz temsilin sadece bu gruplardaki insanlarla sınırlı olmadığını biliyoruz. Bu nedenle pazarlarımızın her birinde kimin az temsil edildiğini veya dışlandığını ve bunun nedenini belirlemeyi amaçlıyoruz.

Eşitlikçi çalışma ortamı

Kapsayıcı ve eşitlikçi bir iş ortamı yaratmak

Düşünce tarzımızı dönüştürerek daha eşitlikçi bir işyerini yaratma vizyonumuz var. Sosyal eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele ederken sadece kimlikleri nedeniyle az temsil edilenleri güçlendiriyoruz. Peki, nasıl? Sadece markalarımızı ve ürünlerimizi dönüştürerek değil, aynı zamanda derin bir aidiyet duygusu aşılamak için birlikte çalışarak.

Önyargıları kaldırmak

Basmakalıp düşüncelerin, bilinçsiz önyargıların ve modası geçmiş sosyal normların kapsayıcılığın önündeki en büyük engeller olduğuna inanıyoruz. İç işyerinde basmakalıp yargıları kaldırma kampanyamız bunları yıkmayı amaçlıyor. Dış basmakalıp yargıları yıkma inisiyatifimiz de reklamlarımızdaki kadın ve erkek temsilinde basmakalıp yargıları yıkmayı amaçlıyor.

İş ortamında kadınlar

"Ürünlerimizi satın alan insanların %70'ini ve yetenek havuzumuzun %50'sini kadınlar oluşturuyor. Çalışanlarımız içinde 50/50 kadın-erkek dengesine ulaşmayı hedefliyoruz. Daha dengeli bir iş gücüne sahip olarak bilinçsiz önyargının hiçbir projemizde yerinin olmadığından emin oluyoruz.

Liderlikte kadınlar

Yöneticilerimiz arasında %51 kadın oranıyla 14.000 yönetici içinde eşit kadın-erkek temsiline ulaştığımız için gurur duyuyoruz. Eğitim, toplumsal cinsiyet atama oranımız, piyasa ve departman özelinde hedeflerle kadınlar için fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz.

Toplumsal cinsiyet eşitliği

Annelik ve Babalık Destek Programımız çalışanlarımızın ebeveynliğe geçişini kolaylaştırır. 16 haftalık ücretli doğum izni, Küresel Anne Sağlığı Standardı, Küresel Baba Sağlığı Standardı, Küresel Babalık İzni Standardı ve standart ebeveyn izni sunuyoruz. Böylece ailesiyle vakit geçirmek isteyen babalar için kültürü değiştiriyoruz. Kadın ve erkeğe eşit muamele kararlılığımız ödemelerimiz, maaşların performans ve beceri temelli olmasını sağlamayla devam ediyor.

Engelle yaşamak

Dünyada her 7 insandan 1’i engellidir ve bu global nüfusun %15’ini oluşturur. Engelli bireyler için bir numaralı işveren olmayı ve total engelli çalışan oranımızı %5’e çıkarmayı amaçlıyoruz. Bunu Engellilik Kapsama Programımız, damgalamadan uzak bir kültür oluşturma kararlılığımız ve çalışan kaynak grubumuzla - Enable@Uilever ve I AM ME kampanyası - gerçekleştireceğiz.

İş yerinde adalet

İşyerinde adalet bizimle çalışan herkesin haklarına saygı göstermekle ilgilidir. Milyonlarca insan operasyonlarımızda ve geniş tedarik zincirlerimizde milyarlarca kişi tarafından kullanılan ürünlerimizi üretmekte bize yardım ederek çalışıyor. Bizim için adalet herkesin güvende ve değerli hissettiği bir işyeri yaratmaktır. Ayrıca insan hakları etki değerlendirmeleri yaparak kendimize süreçlerimizi iyileştirmek ve insanlarımızın desteğiyle doğru şeyi yapmak için meydan okumaktır.

Irksal ve etnik çeşitliliğe ulaşmak

Unilever ırkçılığa karşı durur ve çok kültürlü kapsayıcı bir şirket olmayı amaçlar. Tüm ırkların ve etnik kökenlerin kurumumuzun her seviyesinde tamamen temsil edilmesini hedefliyoruz. Irksal ve Etnik Eşitlik Komitemiz işyerlerimiz ve ötesinde farkındalık, eğitim ve kapsayıcılık yaratmamıza yardım ediyor.

LGBTQI+ları kapsamak için harekete geçmek

İş ortamımızın toplumumuzdaki zengin çeşitliliği yansıtması gerektiğine inanıyoruz ve bunu en güçlü yanlarımızdan biri olarak görüyoruz. Her çalışanın gerçek benliğini işe getirebileceği bir ortam sağlamak istiyoruz ve LGBTQI+lara eşit muamele için mücadele etmeye kararlıyız. proUd LGBTQI+ların ve destekçilerinin dahil edilmesini arttırma misyonuyla çalışan ve hem toplumda hem Unilever’de seslerinin daha güçlendirilmesi için uğraşan global çalışan kaynak grubumuzdur. Yüzlerce çalışandan oluşan yerel yapılanmaları da vardır.

Size uyan bir iş mi aramak istiyorsunuz?

İş fırsatlarına göz at

Yetenek ağımıza katılın

Yeni roller ve programlardan haberdar olmak, güncellemeler ve ilgili içeriklerle ilgili haber almak ister misiniz? O zaman Unilever yetenek topluluğumuzun bir parçası olun, böylece ne zaman neler olduğunu kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Şimdi Katıl

Size uygun iş fırsatları için kaydolun

Size uygun iş fırsatlarını görmek, size ve becerilerinize uygun işlerle ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için aşağıya beklentileriniz ve sizle ilgili birkaç ayrıntı bırakın.

İlgilendiğimBir kategori arayın ve öneriler listesi içinden birini seçin. Bir yer arayın ve öneriler listesi içinden birini seçin. Son olarak, iş uyarınızı oluşturmak için “Ekle” üzerine tıklayın.

Bizimle iletişime geçin

Sürdürülebilir bir geleceğe ilgi duyanlarla her zaman bağlantı kurmaya çalışıyoruz.

Bize Ulaşın

Genel merkezimizdeki Unilever uzman ekipleriyle iletişime geçin veya dünyanın her yerinden irtibat kişileri bulun veya dünyanın farklı noktalarından iletişime geçebileceğiniz kişilere ulaşın.

Bize Ulaşın